Architektura

Portal tematyczny

Posted by admin On December - 15 - 2018
Sale weselne Kraków
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bankiet ślubny to najważniejsze wydarzenie, które musi pozostawić po sobie tylko dobre uczucia. Warto je zorganizować w interesującym lokalu, w którym można dobrze się bawić. Sala powinna być duża, mieć miejsce na ustawienie stolików oraz na tańce. Na pewno duża jakość sali jest decydująca. Przybranie sali powinno być z uwagą opracowane, oświetlenie delikatne, lecz nie za ciemne. Sporo zaproszonych uszanuje pasujące do klimatu dodatki kwiatowe. W sąsiedztwie miejsca wesela musi znajdować się parking, gdzie będzie można zostawić samochód. Sala mogłaby mieć jeszcze jedno pomieszczenie, gdzie można się przebrać, zostawić rzeczy, zregenerować się przez chwilę. Nie wolno rezerwować zbyt małej sali, dlatego że zabawa może być nie do końca udana, a wesele to zasadniczo taniec i muzyk. Jak już muzyka nie jest odtwarzana z internetu to bez względu na wszystko trzeba zaplanować miejsce dla zespołu muzycznego. W takim miejscu należałoby postawić wodę, dlatego, że muzykom zdarza się, że zasycha w gardle i muszą uzupełnić płyny.

Sala odpowiednio wentylowana

Sala nie powinna być niedotleniona. Najlepiej, gdy jest w niej klimatyzacja. Jeśli klimatyzacji nie ma to powinno się dać alternatywę w postaci otwierania sali i wymiany powietrza. Sala należycie przewietrzona to miejsce doskonałe, dające szanse na taneczne szaleństwo. Gdy jest niewystarczająca ilość tlenu to ludzie niemiłosiernie się pocą, przeraźliwie się męczą i nie mają ochoty się bawić. Podłoga nie powinna być zbyt śliska, żeby goście nie przewracali się. W sali powinno się także zapewnić ciekawe dekoracje – tak jak pisaliśmy powyżej – ale nie nazbyt męczące – na przykład bukiety lilii lepiej sobie darować. Zapach tych roślin jest zbyt zdecydowany a także męczący. Nie sprawdzi się wcale, będzie raczej sprawiał, że zaproszeni od razu poczują się zmęczeni.

Położenie sali

Lokalizacja sali jest ważna – w przypadku gdy dookoła restauracji z salą weselną jest park czy duży ogród to rodzina oraz przyjaciele mają możliwość wyjść, przespacerować się, spokojnie zamienić kilka zdań innymi gośćmi. W przypadku gdy hotel zlokalizowany jest przy ruchliwej ulicy to ludzie nie będą uradowani z takiej lokalizacji. W sali nie należy palić. W budynku muszą być łazienki a najlepiej więcej niż dwie. Zabawy weselne bywają duże – na 50, 100 a nawet 200 osób. Takie wesele musi posiadać należytą infrastrukturę i zaplecze, w którym robione są przystawki lub są podgrzewane zamówione potrawy. To zaplecze musi być odpowiednio wentylowane, po to by zapachy z kuchni nie wchodziły na salę weselną. Potrzebna jest też szatnia, gdzie można pozostawić okrycia wierzchnie zaproszonych gości. Przydatne będą także opakowania jednorazowe, po to aby można zapakować gościom na wynos jedzenie, jeżeli pozostaje po przyjęciu.
Zatem strategiczne przemyślenie jest ogromnie ważne. Objętość sali, jej aranżacja i położenie to zasadnicze elementy dla zwycięstwa projektu o nazwie wesele.
źródło: Sale weselne Kraków

Comments are closed.